8 trikov, ako prežiť prípravy na Vianoce s úsmevom na perách

Predvianočné obdobie je považované za najkrajší čas v roku, avšak popri naháňaní sa za darčekmi, dokonalou výzdobou, najchutnejšími domácimi koláčikmi to tak často vôbec nevyzerá. Ak sa k tomu ešte pridá starostlivosť o deti a domácnosť, konečná! Našťastie vás zachráni pár našich trikov, ako spomaliť a vychutnať si tú pravú atmosféru adventu.

Plánovanie je alfou aj omegou

Predtým, ako miniete ďalšie peniaze na ďalšie darčeky per príbuzných a rodinu, použite jednoduchý trik: naplánujte si svoje nákupy vopred. Urobte si zoznam, kľudne aj do aplikácie v telefóne. Budete prekvapení, ako vám plánovanie vianočných darčekov ušetrí nemalú sumičku, o ušetrenom čase ani nehovoriac. A hlavne, držte sa svojho zoznamu a nenechajte sa zlákať množstvom ponúkaného tovaru za extra lákavé ceny. Takto budete mať všetky svoje nákupy prehľadne spísané a k dispozícii na jednom mieste kedykoľvek.

TIP: Podobne postupujte tiež v prípade ostatných činností a nákupov, ktoré je potrebné urobiť ešte pred Vianocami a postupne si úlohy vyraďujte. 

Darčeky a balíčky

  • Darčeky baľte za pochodu

Nie je o nič horšie, ako vyčerpávajúce balenie množstva darčekov do skorých ranných hodín Štedrého dňa. Skúste to tentokrát inak- vždy, keď kúpite nejaký darček /alebo aspoň každých pár dní/, vezmite papier a rovno ho zabaľte!

  • Taška pre každého

Pokiaľ nakupujete darčeky priebežne počas roku, zadovážte si hneď niekoľko extra veľkých tašiek/vreciek na odkladanie darčekov pre všetky deti /členov rodiny/. Keď je darček zabalený, šup s ním rovno do príslušného vrecka.

  • Nákupy online

Predídete tak dopravným kolapsom, ktoré každoročne postihujú naše mestá a ušetríte tak nemalé peniaze a čas môžete využiť napr, na chvíle s najbližšími.

Upratovanie v predstihu

Mnohí z nás si nechávajú nakupovanie darčekov, ale tiež ďalšie prípravy na deň D na poslednú chvíľu, upratovanie nevynímajúc. Skúste to tentokrát inak- upratujte postupne, vždy nejakú časť domácnosti /knižnica, kúpeľňa, atď./ a na Štedrý deň môžete len oddychovať. A ak sa vám do toho nechce, existujú predsa spoločnosti, ktoré sa upratovaním živia a postarajú sa o čistotu vášho príbytku či okien.

TIP: Práve pred koncom roka je ideálne obdobie na pretriedenie a vyradenie vecí, ktoré už nepotrebujete a zbytočne u vás zavadzajú. Ak vám je ľúto vyhodiť danú vec do koša, podarujte ju ďalej, niekomu, komu urobíte veľkú radosť. 

Pár praktických tipov na záver:

  • Na odkladanie drobných vianočných dekorácií vám poslúžia plastové poháriky, alebo krabice z vajec;
  • Neexistuje azda nič horšie ako rozmotávanie svetielok na stromček. TIP: Omotajte ich okolo klasického vešiaku, zabránite tým ich prípadnému zamotaniu a ušetríte si kopec nervov;
  • Svetielka na stromčeku sú starou osvedčenou klasikou, avšak skúste ich rozmiestniť tentokrát inak! Oviňte svetlá okolo kmeňu stromčeku, zvnútra získate nádhernú žiaru, takže bude vyzerať takmer étericky.

A hlavne, nič sa nedeje, pokiaľ sa váš príbytok neblyští čistotou a vaše okná zostali tento rok neumyté, dôležité sú spoločné chvíle.